Mistrovství ČR SKIF 2020

V neděli 13.9.2020 hostila královéhradecká Sportovní hala Třebeš Mistrovství České republiky v karate organizace SKIF, které pořádal domácí SK Karate Spartak Hradec Králové. Republikový šampionát se měl původně konat na konci května, ale z důvodu protiepidemických opatření byl odložen právě na září.

I v novém termínu musela turnaj provázet řada opatření, nicméně pořadatelé i účastníci k nim přistoupili velmi zodpovědně, za což jim patří velký dík. U všech závodníků i trenérů byla patrná radost, že se opět může soutěžit, což se projevilo i na počtu účastníků. Do Hradce Králové totiž zavítalo 235 závodníků z 31 klubů od Karlových Varů až po Ostravu. V disciplínách kata, kata tým, jakusoku kumite, džiu kumite a kumite tým bylo obsazeno celkově 490 startů.

Nejúspěšnějším klubem byl domácí SK Karate Spartak Hradec Králové, který získal 11 zlatých, 15 stříbrných a 15 bronzových medailí. Druhé místo v hodnocení klubů obsadil SK Shotokan Neratovice (12-6-5) a třetí byl Shotokan Karate Klub ATTFIS Ostrava (9-5-7).

Organizátoři turnaje děkují všem závodníkům i trenérům, že se v této nezvyklé době letošního republikového šampionátu zúčastnili. Obrovský dík patří samozřejmě také těm, kteří Mistrovství ČR SKIF podpořili – tedy především Městu Hradec Králové, Královéhradeckému kraji, Skupině ČEZ a MŠMT.