Školení rozhodčích SKIF


V Hradci Králové se 15.1.2015 uskutečnilo školení rozhodčích SKIF

Školení bylo zaměřeno především na pravidla a rozhodování kumite, které by se od roku 2015 mělo vedle disciplín řízeného kumite a kata stát součástí Mistrovství České republiky SKIF. Školení se zúčastnili rozhodčí ze Slaného, Kladna, Plzně, Brna a samozřejmě domácího Hradce Králové. Celkem si rozhodování na tatami vyzkoušelo 8 rozhodčích. Školení vedl Pavel Švojgr, který je dlouholetým rozhodčím v rámci VčSKe a absolvoval školení rozhodčích v Tokiu i Ruše pod vedením Shihana Manabu Murakamiho. Pravidla SKIF lze stáhnout na našem webu v rubrice

ke stažení

 

2 komentáře u „Školení rozhodčích SKIF

 1. John Němeček

  Dobrý den. Shotokan karate jsem aktivně studoval v ČSSR před mou emigrací do USA, v letech 1977-1980 a poté v USA (Arizona) 1981-1991 pod vedením Senseie Shojiro Koyama, 8.Dan (ISKF Western region). Chief Instructor a zakladatel ISKF je Mistr Teruyuki Okazaki, mnohaletý přítel a v jejich mládi i největší soupeř Chief Instructora a zakladatele SKIF Mistra Hirokazu Kanazawy. To jen na úvod. Měl jsem možnost zhlédnout několik video klipů z návštěvy Mistra Kanazawy v ČR a byl jsem velmi překvapen, když si pozval dopředu, před žáky dvě malé děti ve věku přibližně 10-12 let a oba dva měli uvázány „černé“ OBI na svém karate-gi…. Jak je to, prosím v ČR s pravidly pro získání černého pásku, resp. můj dotaz zní jak je možné, že takto malé děti jsou již nositeli černého pásku, prosím? V USA, resp. oficiální stanovisko JKA je takové a teď mi to již vypadlo z hlavy, že nejnižší možný věk pro získání prvního stupně černého pásku je buď min. 15 let a nebo dokonce až 18 let. Proto mě toto video dosti překvapilo a (bohužel) ani kvalita provedení jednotlivých pozic a postojů, jak je k tomu vyzýval Kanazawa sensei, zdaleka kvalitou neodpovídala tomu, že by tyto děti mohli již v takto útlém věku získat takto vážené černé obi. Vysvětlíte, prosím, jak je to v SKIF….a proč v takto útlém věku jsou dětem udělovány černé obi? Přeji vše dobré a především zdárné šíření karate-do po celé České republice. S pozdravem Mgr. John Němeček, Zlín. P.S.: Máte SKIF dojo i v našem městě Zlíně?

 2. Pavel Švojgr

  Dobrý den,

  ve SKIFu bychom se měli řídit těmito pravidly:
  http://www.skifeu.com/152620789

  Minimální věk na 1.dan myslím není, až na druhý – 16 let.
  Nicméně na semináře jezdí lidé z různých organizací a států a každý si to dělá po svém a i černé pásy, které jsou nyní ve SKIFu často začínaly v jiném svazu.
  SKIF v ČR je zatím velmi mladá organizace a na černé pásy se dělají zkoušky u Japonských mistrů, kteří k nám pravidelně jezdí.
  Pokud mám správné info, tak nejbližší SKIF dojo od Zlína by mělo být v Brně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *