Mistrovství ČR SKIF v Hradci Králové


V Hradci Králové se konal už 4. ročník Mistrovství České republiky organizace SKIF CZ. Turnaje se zúčastnilo 148 závodníků ze 13 klubů, kteří si celkem připsali rekordních 404 startů.
Letos byla do programu poprvé zařazena kategorie úplných začátečníků (žactvo ve věku 6-9 let do 9. kyu), kde se soutěžilo v disciplínách Kata Taikyoku Shodan a Gohon kumite. Jinak se soutěžilo v disciplínách Kata, Jakusoku kumite (gohon kumite, kihon ippon kumite a džiu ippon kumite) a Ippon-han shobu kumite.
Nejúspěšnějším týmem se stal domácí SK Karate Spartak Hradec Králové, jehož 60 karatistů vybojovalo 23 zlatých, 23 stříbrných a 19 bronzových medailí. Druhé místo v hodnocení klubů obsadil Shotokan Karate Klub ATTFIS Ostrava (10-9-3) a třetí skončil Shotokan Karate-do Sokol Slaný (3-3-5). Na turnaji se představili také závodníci z Kodokai Brno, SVČ Domeček Brno, Budokai karate dojo, Karate Silesia Opava, SK Mate´s, Karate Jablonné v Podještědí, Nagai-michi Plzeň, TJ Autoškoda Mladá Boleslav, Sakura Žatec a Kasr Žamberk.
Turnaj Mistrovství ČR SKIF 2016 finančně podpořily statutární město Hradec Králové a Královéhradecký kraj

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *