Mistrovství Evropy Karate SKIEF


Historicky první evropský šampionát karate SKIEF v České republice je za námi. V Hradci Králové se představilo téměř 800 závodníků a 100 týmů z 24 států. Nejlepším týmem se nakonec stalo Dánsko, které vybojovalo 13 zlatých medailí. Česká výprava získala 4 zlaté, 3 stříbrné a 3 bronzové medaile a vybojovala tak historicky nejlepší výsledek na evropském šampionátu SKIEF. O zlaté medaile se postarali Radka Tesařová, která získala zlatou medaili v kategorii kumite žen nad 60 kg, další prvenství si české barvy připsaly v soutěži kumite týmů žen ve složení Radka Tesařová, Barbora Bukáčková, Ivana Guzková a Andrea Žáková, zlato získal také Daniel Brejcha v kata kadetů a první místo patřilo rovněž Sabině Křížové v kata žen do 20 let. Celkově obsadila česká výprava šestou příčku.

Mistrovství Evropy tedy skončilo pro české závodníky historicky nejlepším výsledkem. Velký úspěch ale mělo i samotné pořádání, neboť většina reprezentací označila turnaj jako nejlepší v historii konání evropských šampionátů a obdobně se vyjádřili i představitelé Evropské federace SKIEF i japonští zástupci SKIF. Velkou zásluhu na tom mají nejen pořadatelé z SK Karate Spartak HK, ale i členové dalších klubů SKIF CZ a rovněž i statutární město Hradec Králové a Královéhradecký kraj, které turnaj významně podpořily.

Na facebookovém profilu turnaje je už zveřejněno velké množství fotografií z evropského šampionátu, připravujeme rovněž velké množství videozáznamů.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *